הבוגרות שלנו

מעזות, משפיעות, מנהיגות: הכירו את הדור הבא של הפוליטיקאיות בישראל

"אם את יכולה לחלום את זה - את יכולה לעשות את זה"

בוגרות מספרות

תוכנית המקדמת נשים
"פוליטיקאיות צעירות" זו תוכנית שמקדמת נשים, שזה הדבר הכי חשוב והכי משמעותי בעיניי. בזכות התוכנית נחשפתי לתוכן חשוב, שתרם לי ברמה האישית. אני מקווה שנצליח כולנו להשפיע ולתרום ברמה החברתית והלאומית בהמשך
צעד ראשון בשדה הפוליטי
התוכנית באמת קירבה אותי בצורה משמעותית לשדה הפוליטי - גם מבחינת ההבנה וגם מבחינת הקשרים. למי שיודעת שהיא רוצה להיות שם זה צעד ראשון מדהים!
השינוי מתחיל בי
תכנית "פוליטיקאיות צעירות" גרמה לי להעריך את עצמי יותר ולהבין שהשינוי מתחיל בי
כתף תומכת
כשנכנסתי לתוכנית שמחתי לגלות נשים אינטליגנטיות שרוצות לשנות, יודעות לדבר ולהעביר את המסרים שלהן בצורה מתונה. גיליתי שכולנו מסכימות על הדברים המהותיים, והתפקיד שלנו הוא להיות כתף תומכת אחת לשנייה, ואם צריך אז גם סולם גנבים כדי לטפס ולהצליח!
מאמינות בכוח נשי
אנחנו צעירות, מעזות, משפיעות ומנהיגות – וממוקדות! שמטרתן לקדם את הנשים ולתת להן כלים שיעזרו להן לפריצת הדרך שלהן בזירה הפוליטית. אנחנו מאמינות בשינוי, מאמינות בכוח הנשי ומאמינות שאנו חלק בלתי נפרד מהקהילה.
משקפיים לחברה
המחסום המגדרי נמצא בכל פינה בחיינו, אך אנו לא תמיד מצליחות לראותו בבירור מפני שאנו רגילות לכך ש"העולם ככה". התוכנית מעניקה לנו משקפיים, איתם אפשר להשקיף טוב יותר על הסוגייה ועל ההשלכות שיש לה בחברה ובפוליטיקה בפרט
שיתוף עם נשים נוספות
מה שהתוכנית "פוליטיקאיות צעירות" מעניקה לנו במיוחד, זה שיתוף עם עוד נשים. כך, אנו כבר לא בודדות במציאות החברתית הזאת, ויחד, אנחנו הופכות לקול חזק יותר כנגד המחסומים הללו.
נשים עם ניצוץ בעיניים
"הדבר העיקרי שלמדתי בתוכנית, הוא שיש סטודנטיות שדומות לי ברמת המעורבות והאכפתיות שלהן. קל להישאב לשגרת לימודים ואכן רוב הסביבה הקרובה שלי כזו, אך פה ושם קיימות נשים שהחברה הישראלית בוערת בהן, הן נושמות אקטואליה ופוליטיקה לצד חיי היומיום. עמוסים ככל שיהיו. התוכנית שלפה אותן ממקומותיהן, ליצירה של קבוצת עילית שמורכבת מהסטודנטיות המודעות והאיכותיות ביותר. אלה שיש להן ניצוץ בעיניים - הן כאן איתנו בתוכנית, וכשהגעתי לכאן הבנתי די מהר שאני לא לבד"
נשים מעוררות השראה
"בהתחלה לא ממש ידעתי מה באמת הולך להיות כאן, אבל הצטרפתי וקיוויתי לטוב. בסוף זה יצא מעבר לציפיות שלי! הנשים שפגשנו במשך התוכנית – כל אחת מהן מהממת בעצמה ומעוררת השראה, שאפו"
ללמוד המון עם קבוצת נשים צעירות
"אם תמיד רצית להשתתף בדיון על החוק ההוא וההחלטה ההיא אבל לא הרגשת מספיק בטוחה בעצמך, אם תמיד הרגשת שיש לך ביקורת כלפיי ההתנהלות של השרה X או הח"כ Y אבל לא תמיד הצלחת לנסח את מה שאת מרגישה, ובעיקר אם פשוט בא לך לקחת חלק בקבוצת נשים צעירות ועל הדרך ללמוד הרבה מחוויות של נשים שכבר נכנסו לזירה הפוליטית ומכל החברות שיהיו לצידך - פוליטיקאיות צעירות זה ה-מקום! הפעילות לאורך הסמסטר הייתה מרתקת, למדתי המון - על הפוליטיקה, על נשים בפוליטיקה ועל עצמי"
לפקוח את העיניים
התוכנית פקחה את עיניי לעולם הפוליטיקה ולעולם הפמיניסטי. מעבר לזה, התוכנית סיפקה לי קבוצת חברות שתחומי העניין שלנו דומים וזה אחד הדברים המשמעותיים שאני לוקחת מהתוכנית.
לא רק עבור נשים
"פוליטיקאיות צעירות" זו תוכנית שמשנה את הפרספקטיבה לגמרי. מאבק נשי הוא לא רק עבור נשים.
הצלחה של כולנו
התוכנית גרמה לי להבין שהצלחה של כל אחת היא חלק מההצלחה שלי. דווקא בעולם תחרותי, אנחנו ביחד ולא אחת נגד השנייה. אנחנו חייבות להרים אחת את השנייה בכל הזדמנות, בשבילנו ובשבילן.
כלים מיומניות וקשרים לעתיד
"פוליטיקאיות צעירות" מהווה מקום מפגש ייחודי המאפשר רכישת כלים ומיומנויות בין אישיות ופוליטיות, למידה מסיפורי חיים ומניסיון אישי מקצועי ופיתוח דיונים מעמיקים, ביקורתיים ורפלקטיביים לנושאים שמעסיקים אותנו בחיי היום יום, כנשים ואזרחיות במדינת ישראל. זהו מקום לשיתופי פעולה עתידיים, כאשר רווח עצום שקיבלנו הוא ההבנה שכולנו בסירה אחת, ואנו פה אחת בשביל השנייה, נשים לנשים, אזרחיות לאזרחיות.
נשים לוקחות אחריות
אם לא היו "פוליטיקאיות צעירות", היה צריך להמציא אותן. חבורה של נשים מעוררות השראה שהחליטו לקחת את עצמן בידיים ולעשות למען קידום עצמן, והאחרות, בפוליטיקה. הלוואי שעוד נשים ובנות ברחבי הארץ ישמעו עליהן וייקחו חלק כדי שנגדיל את הקהילה ונרחיב את ההשפעה הנשית בכל השדות הפוליטיים והחברתיים האפשריים.
פלטפורמה ליצירת קשרים והשתלבות
פוליטיקאיות צעירות הינה פלטפורמה חשובה, דרכה יצרתי קשרים ורכשתי כלים להשתלבות בעולם הפוליטי הארצי והמקומי. כמו כן, דרך הפלטפורמה התחדדה לי החשיבות של שילוב יותר נשים במוקדי קבלת ההחלטות למען קידום רעיונות וערכים שאני מאמינה בהם.
שקופית קודמת
שקופית הבאה
דילוג לתוכן